BASINA ve KAMUOYUNA DUYURULUR

#Fevziturgutyalnızdeğildir

İl Dernek Başkanımız Sayın Dr. Fevzi TURGUT ‘un sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım nedeniyle 2 ay süreyle sözleşmesinin askıya alındığını öğrendik. Çok üzgünüz.

Bugüne kadar yaptığı disiplinli ve özverili çalışmalarla Balıkesir Halk sağlığına yaptığı katkıya hepimiz şahitiz. İstifa ve emeklilik işlemlerinin bile askıya alındığı bu salgın döneminde alınan bu idari karar, içerik olarak ne kadar hatalı ise, zamanlama açısından da bir o kadar hatalıdır. Dernek Başkanımız yapmış olduğu ( altını çizerek söylüyoruz ) kişisel paylaşımı ile hiçbir kurumu hedef göstermemiş, hakaret dili kullanmamış, sadece sitemini belirtmiştir. Üstelik bu sitem yine halk sağlığını ve çalışan sağlığını korumak amaçlıdır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın kararını ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın yayınlamış olduğu genelgeyi yok sayan kararları eleştirmek ne zamandan beri suç olmuştur. Arkadaşımızın yanında olduğumuzu belirtirken, Sayın Valimizin bu karardan bir an önce dönmesini arzu ettiğimizi kamuoyuna saygı ile sunarız.

Balıkesir Aile hekimleri Derneği (BALHED) Yönetim Kurulu