BALHED Aile Hekimlerimizin Yanında Hukuk Mücadelesine Devam Ediyor, Yine Kazandık

Balıkesir Aile Hekimleri Derneği yönetim kurulu Başkanı Sayın Dr. Fevzi TURGUT hakkında kanunen izinli olduğu halde, “izinsiz işe gelmemek” sebebiyle verilen “ceza puanı” için, BALHED Yönetim Kurulunun talebiyle derneğimiz avukatı Sayın Av. Aydan ZEYBEK tarafından Balıkesir 2. İdare Mahkemesinde açılan 2020/288 Esas No ve 2020/929 Karar No’lu dava sonuçlanmış ve YÜCE TÜRK MAHKEMELERİ tarafından bir kez daha hukuksuzluğa dur denilerek verilen ceza iptal edilmiştir.

Dava konusu olan olayda;

 Sayın Dr. Fevzi TURGUT kongreye gitmek için yıllık izninden düşülmek üzere istediği izin istemi Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünce önce kabul edilmesine rağmen; kongrede olduğu günlerde yerine vekalet eden hekim bulunduğu halde, Müdürlükçe uygun görülmeyen izin formu ile izin istediği gerekçesiyle etik değerlere aykırı ve hukuksuz olarak daha sonradan tutanak tutulmuş ve “izinsiz işe gelmemek” sebebiyle  otuz ceza puanı ile tecziye edilmişti.

YÜCE TÜRK MAHKEMELERİ Müdürlüğün kendi oluşturdukları form ile izin isteme zorunluluğuna ve yapılan hukuksuzluğa DUR demiştir.

Balıkesir Aile Hekimleri Derneği, nereden gelirse gelsin Aile Hekimlerimiz hakkındaki tüm mobing uygulamalarının ve haksızlıkların karşısında durmaya devam edilecektir.

BALHED Yönetim Kurulu